Jdi na obsah Jdi na menu

Tenis Szkandera - Gawlas

Dne 28. 11. 2015 ve Vendryňské sportovní hale odehrál náš borec Martin Szkandera, vítěz 1. tenisové ligy v Dolní Lomné, utkání s vyzyvatelem panem senátorem Petrem Gawlasem. Tito borci nikdy spolu nehráli, takže nervozita se dála krájet nožem a projevila se také i na hřišti. První se ji zbavil zkušený politik Petr (mezi námi sportovci mohu takto napsat) a svou skvělou hrou na síti se ujal v prvním setu vedení a to držel až do stavu 5:4. Snad i obecenstvo, které zaplnilo skoro všechny sedačky a které férově oceňovalo výkony obou borců hlučným skandováním mezi skvělými výměnami, pomohlo se zbavit trémy a probudilo borce z Dolní Lomné k jeho standardnímu špičkovému výkonu, na který jsme v 1. lize zvyklí a otočil zápas vítězstvím v prvním setu na 7:5. Musím podotknout, že závěr setu byl fascinující a to díky výkonům obou borců. Petr (připomínám mezi námi sportovci mohu takto napsat) musel přesunout hru od sítě na zadní čáru kde opět neskutečně kouzlil a dobíhal skvěle umístěné Martinovy míče. Druhý set se hrál již jako supertiebreak a v tomto potvrdil vítězství z prvního setu Martin poměrem 10:5.  Chci poděkovat oběma borcům za skvělý tenis, vítězi poblahopřát a skvělému publiku, kterému taktéž oba borci na závěr poděkovali za vytvoření skvělé atmosféry. S potěšením musím říct, že Petr (znovu připomínám mezi námi sportovci mohu takto napsat) souhlasil, že z tohoto klání uděláme tradici a každý rok vítěz z 1. tenisové ligy potvrdí své kvality v utkání s Petrem.  Závěrem něco ze zákulisí. Petr (naposledy připomínám mezi námi sportovci mohu takto napsat) přiznal, že z důvodu přípravy na toto utkání nemusel doma manželce pomoct s úklidem domácnosti :-).  Bohužel, my ostatní jsme takové štěstí neměli :-(. Takže nejpozději za rok znovu v hale.